Merakla beklenen oyun için tarih verildi

Bu yeni ek paketle birlikte, oyuncular kendilerini bilinmeyen diyarlarda, yeni görevler ve sırlarla dolu bir serüvende bulacak.

Final Fantasy ve genel olarak fantastik RPG oyunları hayranları için oldukça yoğun günler yaşanıyor. Birçok oyuncu hâlâ Baldur’s Gate 3 ve Final Fantasy 7 Rebirth gibi oyunların derinliklerini keşfetmekle meşgulken, Dragon’s Dogma 2’nin piyasaya sürülmesi ve Elden Ring’in genişlemesi Shadow of the Erdtree’in Haziran ayında gelmesiyle heyecan katlanarak artıyor. Bununla birlikte, Final Fantasy XVI’nın ikinci DLC’si The Rising Tide, 18 Nisan’da oyuncularla buluşacak. Tüm bu gelişmelerin üstüne, Square Enix, Final Fantasy XIV Online’ın beşinci genişlemesi Dawntrail’ın 2 Temmuz’da piyasaya çıkacağını duyurdu.

Dawntrail, son büyük genişleme paketi Endwalker’ın üzerinden 19 ay geçtikten sonra geliyor. Bu yeni genişleme ile oyuncular, yeni bir hikaye hattını keşfetme, iki yeni sınıf veya meslek (Pictomancer ve Viper) deneme ve daha fazla zindanla mücadele etme şansı bulacaklar. Square Enix, ayrıca seviye sınırını 100’e çıkarıyor ve oyuncuların keşfetmek için birçok yeni özellik ekliyor. 40 dolarlık bu genişleme paketinin ön siparişleri Salı günü açılacak. Ön sipariş verenler, Dawntrail’i birkaç gün önceden, muhtemelen 28 Haziran’da deneyimleme fırsatı bulacaklar. Dijital ve fiziksel koleksiyoncu sürümleri de mevcut olacak. Bunlardan herhangi birini alan oyuncular, Final Fantasy IX’dan esinlenilmiş bir Ark mount’u da dahil olmak üzere birçok oyun içi öğeye erişim hakkı kazanacaklar. Tüm sürümler, önceki genişlemeler olan Shadowbringers ve Endwalker’a erişimi içeriyor.

Bu arada, Final Fantasy XVI ile bir crossover görev serisi 2 Nisan’dan 8 Mayıs’a kadar devam edecek. The Path Infernal’daki görevleri tamamlayanlar, Final Fantasy XVI temalı birçok oyun içi ödül kazanacaklar.

Son zamanlarda, fantastik RPG oyunlarına olan ilgi artış gösterdi. Oyun geliştiricileri, özellikle Square Enix gibi, bu alanda oyuncuların ilgisini çekmek için sürekli yeni içerikler sunuyor. Yeni genişlemeler, DLC’ler ve crossover etkinlikleri ile fantastik evrenler daha da genişlerken, oyuncuların bu büyülü dünyalarda keşfedecekleri hiç bitmiyor. Oyun dünyasında yaşanan bu dinamik gelişmeler, hem oyun endüstrisinin hem de oyuncuların geleceği açısından heyecan verici yeni kapılar açıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x